22 марта, 2010

Як використовувати фінансову кризу з вигодою для себе?

Кризу можна лаяти, нею можна виправдовувати свою бездіяльність і свій страх, але це все демагогія. Криза - це час зупинитися і задуматися. Що ми робили не так, чому це трапилося з нами?
Якщо ви не можете вплинути на обставини - ними треба скористатися з вигодою для себе. Сьогодні ми розберемо кілька кроків, які ми можемо зробити тут і зараз.


Існуючі проблеми:1. Звичка витрачати весь дохід

Ця звичка сформувалася не так давно, а її корені ідуть у нашу історію. Згадайте самі -колективізація, обмін грошей в 1961 році, перебудова, розвал Союзу з одночасним крахом і
банківській, і страхової системи .. Введення нової валюти (гривні) з подальшої дикої інфляцією .. Все це призвело до того, що люди постійно втрачали гроші. Сформувалася звичка не накопичувати, а витрачати - поки вони є, і поки на них щось можна купити. Але епоха соціалізму закінчилася, держава давно вже перестало нам гарантувати безкоштовну освіту для наших дітей і більш - менш забезпечену старість, і зараз ми постали перед вибором - або продовжувати витрачати, живучи одним днем, ризикуючи благополуччям своєї сім'ї та ГАРАНТОВАНО вийти на пенсію жебраком, або - перебудовувати свої погляди і ставлення до грошей. Ще одна причина, яка призвела до звички витрачати - наша ментальність. Витрачати гроші, щоб показати сусідові, що ти крутіше. Тому часом всі вільні кошти витрачаються на те, що через деякий час просто знецінюється.
У Роберта Кіосакі є вираз про головне відміну багатого від бідного. «Багатий інвестує свої гроші і витрачає те, що залишається. Бідний же витрачає свої гроші і інвестує, що залишилося ». Яким стати і яким бути - вибір кожної людини.


2. Страх злиднів

Це хороший страх і його треба використовувати як поштовх до дії. Ніхто з нас не хоче опинитися в переході з простягнутою рукою. Ніхто не хоче дивитися в благальні очі своїй
голодній дитині. Ніхто не хоче, щоб його дорослі діти гарували з ранку до ночі за мізерну зарплату ..

Вирішення проблеми:
Що може привести вас до злиднів? Наявність боргів і відсутність накопичень. Світова фінансова криза, яка торкнулася всіх без винятку, досить наочно показала, куди може привести пристрасть до споживання і любов до кредитів. Треба робити висновки і міняти стратегію. Переходити від нерозумних витрат до розумного накопичення. Щоб ніякі зовнішні умови не могли вплинути на ваше сімейне благополуччя. До речі, зараз держава пропонує дуже хороші інструменти для накопичення і примноження капіталу, а також податкові пільги.


3. Страх обману

Ще один гарний і позитивний страх. Безстрашні в цьому відношенні люди надто довірливі і нерозумні, вони якраз і потрапляють в мережі різного роду шахраїв і фінансових пірамід.

Вирішення проблеми:

Як зробити так, щоб вас не обдурили? По-перше, підвищувати свою фінансову грамотність. Сьогодні це можливо. По-друге, знати, що всі фінансові інститути, які працюють на території України, повинні бути зареєстровані і мати ліцензію на свою
діяльність . І, по-третє, порадитися з вашим незалежним фінансовим консультантом.


4. Страх за майбутнє своїх дітей

Сьогодні ми хвалимо страхи .. Хто скаже, що цей страх - поганий? Він позитивний, він змушує батьків замислюватися про власний здоров'я і життя - адже вже є маленький чоловічок, зовсім безпорадний, кого треба оберігати, про кого треба дбати ..

Вирішення проблеми:

Цивілізоване рішення цієї проблеми придумано давно і воно одне - страхування життя і здоров'я на користь дитини. Воно може бути накопичувальним, якщо ви плануєте гарантовано накопичити дитині на навчання у ВНЗ або на купівлю власної квартири, або строковими -- якщо ви просто хочете захистити свою дитину від можливих фінансових наслідків трагічних подій. Дитина в будь-якому разі не повинен постраждати.
Накопичувальні програми, в залежності від компанії, можуть бути з участю в прибутку й без нього. Так само вони розрізняються:
періодичністю внесків,
ступенем захищеності від нещасного випадку,
можливістю звільнення від сплати внесків у випадку
інвалідності (тільки внаслідок нещасного випадку або з будь-якої
причини, тобто в тому числі і хвороби),
розміром мінімальної страхової суми
Термінові страхові програми забезпечують фінансовий захист у разі трагічних подій - травми, інвалідності або відходу з життя. Вони не забезпечать вам накопичення капіталу, але виплати саме тоді, коли трапилася біда і терміново потрібні гроші - будуть вчасно. Причому розмір фінансової виплати багато разів перевершує вартість страховки. До речі, підібрати програму страхування і страхову компанію, що відповідає саме вашим вимогам та очікуванням, допоможе незалежний фінансовий консультант. Агенти страхових компаній будуть просувати тільки свій продукт, навіть якщо він вам не дуже-то й підходить ..
0 коммент.:

Отправить комментарий